Meble Polska 2017 – Relacja z targów w Poznaniu

Targi Meble Polska to największa tego typu impreza w Europie Środkowej, przyciągają każdego roku wystawców i handlowców z całego świata. W tegorocznych Targów Poznańskich więzło udział w sumie ponad 300 firm z ponad 50 krajów a targi odwiedziło 20 tysięcy zwiedzających, z czego jak szacują organizatorzy, aż 32 % stanowili goście z zagranicy.

W tym roku Targi Meble Polska 2017 połączone były z Home Decor oraz arena Design. Tradycyjnie targi w Poznaniu były doskonałą okazją do zaprezentowania swojej oferty dla producentów mebli a także handlowców, którzy przybyli do stolicy wielkopolski z całego świata.

– Dziś w Poznaniu mamy możliwość spotkania z wszystkimi największymi koncernami handlowymi z całej Europy, a nawet i świata – mówi Jan Szynaka, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli.

Po siedmiu latach od zmiany formuły na ściśle biznesową targi Meble Polska dołączyły do czołówki najważniejszych spotkań branży meblowej w Europie. – Zapowiada się najlepsza edycja tego wydarzenia w XXI wieku. Sukces targów w 2016 roku sprawił, że do udziału zgłosiło się tym razem wiele nowych firm, a spora część dotychczasowych wystawców zdecydowała się pokazać na targach jeszcze szerszy asortyment mebli niż dotychczas i zwiększyła w tym celu powierzchnię stoisk – mówi Józef Szyszka, dyrektor Meble Polska.