Fronty – Najważniejszy element mebli kuchennych

Elementem decydującym o wyglądzie kuchni a w szczególności mebli kuchennych są fronty meblowe.

fronty meblowe

To przede wszystkim fronty meblowe decydują czy meble kuchenne będą miały nowoczesny czy klasyczny wygląd. Dlatego właśnie niemal każdy producent mebli oferuje różnorodny wybór frontów meblowych, tak aby każdy mógł znaleźć rozwiązanie pasujące do swojego mieszkania. O wyglądzie frontów meblowych decyduje przede wszystkim to z czego zostały wyprodukowane.

Fronty meblowe wykonane z drewna czyli tak zwane fronty drewniane posiadają zazwyczaj klasyczny wygląd. Dlatego doskonale komponujący się z klasycznymi uchwytami meblowymi, relingami i kafelkami przypominającymi piece kaflowe.

Fronty okleinowe nazywane też fortami fornirowanymi to drzwi meblowe wykonane z płyty wiórowej typu MDF pokrytej naturalną lub sztuczną okleiną na którą następnie nanoszona jest warstwa bezbarwnego lakieru nadająca frontom połysk.

Fronty lakierowane, tak jak fronty fornirowane idealnie pasują do nowoczesnych mebli kuchennych. Dzięki dużej dowolności w wyborze koloru frontów lakierowanych a także wielu dostępnych worach i rozmiarach każdy miłośnik nowoczesnych wnętrz z pewnością znajdzie lakierowane fronty meblowe odpowiednie do swojej kuchni.

W artykule wykorzystano materiały producenta frontów meblowych firmy – Stylfront.